Autobusowa podroż do Siem Reap

Ostatnie miejsce które odwiedziliśmy w Kambodży to Siem  Reap. Miasto położone w północno zachodniej Kambodży, jest najpopularniejszą destynacją turystyczną w tym kraju ze względu na ruiny Angkor Wat.

SiemReap-17
Park w Siem Reap

Mimo że z Kampot do Siem Reap jest tylko 470 kilometrów, podróż  autobusem zajmuje cały dzień. Pierwsza cześć drogi (do Phnom Penh, 150 km) jest nowa i jechaliśmy bardzo szybko.

SiemReap-10
Autobus którym jechaliśmy do Siem Reap

Druga cześć z Phnom Penh do Siem Reap jest praktycznie w remoncie na całej długości. W większości jedzie się po ubitej ziemi. Każdy pojazd wzburza tumany kurzu, były momenty ze nie było nic widać na więcej niż kilka metrów.

SiemReap-1
Zakurzona droga

SiemReap-11
Duża część drogi to tylko ubita ziemia

Podroż z Phnom Penh do Siem Reap zajęła ponad 7 godzin.

Siem Reap to baza z której odwiedza się Ankgor Wat. Samo miasto to w naszej opinii nic specjalnego. W centrum znajduje się “Pub Street” – uliczka (jak i kilka sąsiadujących uliczek) gdzie znajduje się mnóstwo barów i restauracji. Pierwsze wrażenie to – super miejsce, ale po dwóch dniach stwierdziliśmy ze zauroczenie szybko mija i w sumie to wszystkie bary i restauracje są podobne.

SiemReap-8
“Pub Street”

Ciekawostka pobytu był nas hotel – “Reflectons Art Hotel”. Bardzo ciekawe dekoracje wnętrz.

SiemReap-7
Wnętrze hotelu “Reflections Art Hotel”
SiemReap-6
Wnętrze hotelu

SiemReap-5

W Siem Reap spędziliśmy 5 dni z czego 3 były poświęcone zwiedzaniu Ankgor Wat (ale o tym już w następnym) blogu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>